شما اینجا هستید: خانهاستانهاالبرزفرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز تاکید کرد : مسجد محوری یکی از شاخصه های مهم جامعه اسلامی

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز تاکید کرد : مسجد محوری یکی از شاخصه های مهم جامعه اسلامی

منتشرشده در البرز دوشنبه, 30 مرداد 1396 ساعت 13:07
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان البرز گفت : مسجد محوری یکی از شاخصه های مهم جامعه اسلامی و مساجد مهمترین محور مقابله گری با هجمه های دشمنان نظام هستند.

 

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار یوسف مولایی، فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز با حضور در آئین همایش فعالان مساجد استان البرز که در تالار شهیدان نژاد فلاح برگزار شد، گفت: یکی از شاخص های ویژه جامعه اسلامی مسجد محوری است.

 

وی افزود: جوانان به عنوان مهمترین گروه سنی فعال در مساجد هستند و چنانچه این قشر سنی از مساجد دوری کنند، جامعه از ارزش ها دور می شود.

 

سردار مولایی با اشاره به اهمیت جایگاه مسجد برای مقابله با هجمه های دشمنان توضیح داد: یکی از اهرم های موفق برای مقابله با هجمه های مختلف فرهنگی دشمنان مساجد هستند.

 

فرمانده سپاه استان البرز خاطرنشان کرد: امروز بیشترین کارکردی که مساجد در سطح استان البرز دارند به صورت عبادی است و از حیث دیگر کارکردهایی چون اخلاقی، امنیتی، سیاسی، رسانه ای و فرهنگی در این رابطه باید توجه ویژه ای را داشته باشیم.

 

وی ادامه داد: مساجد به عنوان قرارگاه سازندگی محله محسوب می شوند و امام جماعت به عنوان مدیر مسجد و محله با حفظ جایگاه رهبری و روشنگری در ارتقاء هرچه بهتر مساجد اثر گذار است.

 

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز با در نظر گرفتن اهمیت تعریف مسجد به عنوان یک مکان عبادی سیاسی مردمی تصریح کرد: یکی دیگر از برنامه های دشمنان نظام، هجمه قرار دادن پایگاه های بسیج در مساجد است که بنابر نقش بسیجیان در دوره های مختلف زمانی همواره شاهد این بودیم که بسیجیان سنگربانان مساجد هستند.

 

 

انتهای خبر/09

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است