شما اینجا هستید: خانهاستانهاالبرزفرمانده سپاه البرز: شهید حججی عزت و کرامت را به ملت ایران هدیه کرد

فرمانده سپاه البرز: شهید حججی عزت و کرامت را به ملت ایران هدیه کرد

منتشرشده در البرز سه شنبه, 11 مهر 1396 ساعت 13:37
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز گفت: شهید حججی عزت و کرامت را به ملت ایران هدیه کرد.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار سید یوسف مولایی فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز در مراسم  گلباران و عطر افشانی مزار شهدای امام زاده محمد (ع) که در کرج برگزار شد ، با گرامیداشت یاد امام خمینی(ره) و شهدای دفاع مقدس وشهدای مدافع حرم اظهار داشت:جنگ تحمیلی و 8 سال دفاع مقدس را باید یک گنج برای کشور دانست. 

 

وی افزود: دفاعی که برای ایستادگی در مقابل تجاوز دشمن به کشور همراه با جانفشانی باشد  " دفاع مقدس" نامیده می‌شود.

 

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز با بیان اینکه 36 هزار جوان در جنگ تحمیلی شهید شدند که این جانفشانی‌ها نشان گنج پنهان است ، اظهار کرد: در جنگ تحمیلی فرصت‌های زیادی به وجود آمد و اگر این عناصر را در کشور بکار بگیریم مسیر برون رفت از بحران‌ها هموار می‌شود.

 

سردار مولایی با تاکید بر اینکه شهید حججی عزت و کرامت را به ملت ایران هدیه کرد، افزود: هر زمان کشور دچار مشکل شد شهیدان با ایمان به خدا توانستند کشور را از مشکلات نجات دهند.

 

وی ادامه داد: مهمترین عامل بازدارندگی ایران اسلامی در مقابل جهان دلبستگی به ائمه اطهار است و این دستاورد دفاع مقدس است.

 

سردار مولایی با اشاره به اینکه باید تمام اجزا کشور از دولتمرد تا مردم این فرصت که شهدا در اختیار گذاشتند را استفاده کنند ، اضافه کرد: عبور از رودخانه اروند هیچ توجیه علمی نداشت  و فقط ایمان جوانان کشور ایران سبب این کار شد و نمی توان این رشادت‌ها را با حساب‌های دنیوی مقایسه کرد.

 

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز با تاکید بر اینکه عملیات والفجر 4 و کربلایی 5 دنیا را متحیر کرد ، عنوان کرد: دشمن زمانی تصور  می‌کرد که  یک هفته تهران را فتح کند ولی یک ماه پشت درب خرمشهر زمین گیر شد و امروز نیازمند موشک و سلاح‌های پیشرفته برای دفاع هستیم البته ایمان مقدمه این امر است.

 

وی با بیان اینکه شهید حججی می‌دانست که توسط داعش به شهادت می‌رسد ولی هیچ خللی در استواری این شهید پیش نیامد ، گفت: نیروهای ویژه آمریکا در خلیج فارس دستگیر شدند و آن‌ها نیز می‌دانستند که جان آن‌ها در  امان کامل  است ولی برخی از این سربازان گریه کرده و از ترس به خود می‌لرزیدند که تفاوت آن‌ها با رزمندگان ایران ایمان جوانان ما است.

 

سردار مولایی با تاکید بر اینکه ایمان به خدا رمز پیروزی شهدای دفاع مقدس است ، خاطرنشان کرد: تلاش مضاعف و جهادی و اعتماد به جوانان و مشق "ما می توانیم" رمز پیشرفت کشور است و این شهیدان همواره تبعیت محض از فرموده‌ی ولایت داشتند و در میدان جنگ به نشانه ترس عقب نشینی نکردند.

 

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز با اشاره به اینکه هیچ وقت اقلیت ما را مایوس نکند ، افزود: در وصیت نامه شهید حججی مشاهده می‌شود که داغ شهادت خود را بسیار کمتر از حضرت علی اکبر (ع) می‌داند و در اوج ایمان شهادت را می‌طلبد و تمام این وصیت نامه راه عاشورا را برای مردم ایران متصور می‌شود و در آخر آن پشتیبانی از ولایت فقیه را خواستار است.

 

در ادامه این برنامه طاهر نژاد مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثار گران استان البرز ، اظهار داشت: غبار روبی از  مزار شهدا برای این است که انسان‌های مومن روح خویش را تطهیر کنند و نباید مسئولین لحظه‌ای از یاد شهدا و آرمان‌های آن‌ها غافل شویم.

 

وی در ادامه با قرائت پیام رهبر انقلاب، بیان کرد: شهادت عطیه‌ای الهی به برگزیدگان است و از خود گذشتگی نشان می‌دهد که شهید وارد عرصه جهاد می‌شود و قلم‌های ما نمی‌تواند این رشادت‌ها را بیان کند و سلام بر شهیدانی که در راه امام حسین (ع) قدم نهادند.

 

 

انتهای خبر/09

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است