شما اینجا هستید: خانهاستانهااردبیلبه همت سپاه استان اردبیل ؛ اولین کاروان دانش آموزی راهیان نور اردبیل به مناطق عملیاتی اعزام شد

به همت سپاه استان اردبیل ؛ اولین کاروان دانش آموزی راهیان نور اردبیل به مناطق عملیاتی اعزام شد

منتشرشده در اردبیل یکشنبه, 06 اسفند 1396 ساعت 09:33
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه ناحیه شهرستان اردبیل گفت: با آغاز عملیات فرهنگی راهیان نور ۴۰۰ نفر از دانش آموز پسر اردبیلی به عنوان اولین کاروان راهیان نور این استان به مدت یک هفته به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شدند.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سرهنگ پاسدار حسن دهقانیفرمانده سپاه ناحیه شهرستان اردبیل در آئین بدرقه کاروان راهیان نور دانش‌آموزی اردبیل به مناطق عملیاتی جنوب کشور اظهار داشت: با آغاز عملیات فرهنگی راهیان نور، نخستین کاروان راهیان نور دانش‌آموزی اردبیل راهی مناطق عملیاتی کشور شد تا شرکت‌کنندگان در این کاروان‌ها با رشادت‌ها و از جان گذشتگی‌های شهدای هشت سال دفاع مقدس آشنا شوند.

 

وی افزود: در قالب این کاروان 400 نفر دانش‌‌آموز در قالب 8 اتوبوس راهی مناطق عملیاتی جنوب و جنوب غرب کشور شدند تا در مدت حضور خود در این مناطق از مناطق عملیاتی اروندکنار، شلمچه‌، طلائیه، هویزه، دهلاویه و فکه بازدید کنند.

 

فرمانده سپاه ناحیه شهرستان اردبیل تصریح کرد: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده اعزام این کاروان‌ها در دو بخش خواهران و برادران تا 15 اسفندماه امسال به مناطق عملیاتی جنوب کشور ادامه خواهد داشت که در این زمینه برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی‌های لازم انجام شده است تا بتوانیم شاهد اعزام هر چه بهتر دانش‌آموزان به این مناطق باشیم.

 

دهقانی حضور دانش‌آموزان در مناطق عملیاتی را فرصتی مهم برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین آنها دانست و بیان کرد: با توجه به اینکه اقدامات فرهنگسازی و نهادینه کردن آرمان‌ها و ازش‌های شهدا در بین این قشر می‌تواند تاثیرگذاری بسزایی داشته باشد تلاش می‌شود تا با برگزاری برنامه‌های مختلف فرهنگی و معنوی به این مهم دست یابیم.

 

وی ادامه راه شهدا را هدف از اعزام دانش‌آموزان به سرزمین‌های نور دانست و گفت: شهدا دین بزرگی بر گردن ما دارند و باید تلاش کنیم با الگوگیری از این شهدای والامقام و ترویج ارزش‌ها و آرمان‌های آنها قدردانی خود را از تلاش‌ها و ایثارگری‌های آنها نشان داده و زمینه‌ساز ترویج ارزش‌ها و اهداف آنها در جامعه شویم.

 

انتهای خبر/09

 

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است