شما اینجا هستید: خانهاستانهابوشهرفرمانده سپاه استان بوشهر: تیم‌های پزشکی بسیجی استان بوشهر به مراسم اربعین حسینی اعزام می‌شوند

فرمانده سپاه استان بوشهر: تیم‌های پزشکی بسیجی استان بوشهر به مراسم اربعین حسینی اعزام می‌شوند

منتشرشده در بوشهر یکشنبه, 07 آبان 1396 ساعت 14:54
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:  فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با اشاره به خدمات ارزشمند جامعه پزشکی استان بوشهر در لایه‌های مختلف اجتماع گفت: تیم‌های پزشکی بسیجی استان بوشهر به مراسم اربعین حسینی اعزام می‌شوند.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار علی رزمجو فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر در نشست با اکیپ امداد و درمان اعزامی به اربعین حسینی در سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر ضمن تسلیت ایام ماه صفر با اشاره به نقش مهم جامعه پزشکی بسیج استان بوشهر در رسیدگی به مشکلات دردمندان مستضعف جامعه اظهار داشت: پزشکان همراه در مسیر خدمت فعالیت می‌کنند که در این راستا هزاران شهید پزشک خون خود را تقدیم کرده‌اند.

 

سردار رزمجو خدمات پزشکان در هشت سال دفاع مقدس را مورد توجه قرار داد و با اشاره به نقش مهم پزشکان در عملیات‌های جنگ تحمیلی بیان کرد: اقشار مختلف پزشکی در هشت سال دفاع مقدس و در سخت‌ترین و پیچیده‌ترین شرایط که مراکز درمانی نداشتند مصدومان را درمان می‌کردند.

 

وی با اشاره به اینکه با نیروی الهی و خون شهدا و حماسه‌سازی‌های جوانان ایران اسلامی در حال حاضر اقشار مختلف مردم به راحتی به کربلا می‌روند، ادامه داد: حضور پر شور و شعور مردم در مراسم تاسوعا، عاشورا و اربعین حسینی نشان می‌دهد که مردم تا چه اندازه به مکتب امام حسین(ع) عشق می‌ورزند.

 

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با تاکید بر اینکه مردم ایران اسلامی سختی‌ها و مشکلات بسیاری را تحمل کرده‌اند تا مسیر کربلا و اربعین حسینی هموار شود، افزود: اگر در حال حاضر کاروان‌های اربعین همانند حج تمتع این اجتماع عظیم را به وجود می‌آورند ثمره خون دل خوردن‌های امام راحل و خون شهداست.

 

سردار رزمجو با بیان اینکه در اعتقادات ما خصلت‌ها و خصوصیات پیروان مکتب اباعبدالله(ع) به خوبی دیده می‌شود، خاطرنشان کرد: این حرکت عظیم مردمی در پیاده‌روی اربعین حسینی علاوه بر احترام به امام حسین(ع) و پیروان ایشان ، انس و دیدار گروه‌های مردم بر محور اربعین حسینی است.

 

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر اربعین حسینی را خاطره‌ای شکوهمند، الهام‌بخش شهادت، حرکت‌آفرین و بیداری آفرین دانست و با اشاره به خدمات ارزشمند جامعه پزشکی استان بوشهر در لایه‌های مختلف اجتماع افزود : اکنون در آستانه اربعین حسینی و همایش عظیم مسلمانان در این آیین تیم‌های پزشکی بسیجی استان بوشهر به مراسم اربعین حسینی اعزام می‌شوند.

 

وی با تاکید بر اینکه تاریخ در پیشینه بوشهر و بوشهری حماسه‌سازی است، گفت: این حماسه‌ها در عرصه‌های مختلف و عناوین متعدد بوده که یکی از آنها حماسه‌سازی بوشهری‌ها در اربعین حسینی است.

 

 

انتهای خبر/09

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است