شما اینجا هستید: خانهاستانهابوشهردهمین جشنواره جوان سرباز در بوشهر برگزار شد

دهمین جشنواره جوان سرباز در بوشهر برگزار شد

منتشرشده در بوشهر یکشنبه, 17 دی 1396 ساعت 13:29
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: دهمین جشنواره جوان سرباز با عنوان جشنواره حضرت علی اکبر (ع) با حضور جمعی از کارکنان وظیفه سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر و منطقه دوّم نیروی دریایی سپاه در سالن 22 بهمن سپاه امام صادق (ع) برگزار شد.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار علی رزمجو فرمانده سپاه امام صادق (ع) در دهمین جشنواره جوان سرباز که با عنوان جشنواره حضرت علی اکبر (ع) در سالن 22 بهمن این سپاه برگزار شد، اظهار داشت: امروز فضای رشد فکری و عقلی سربازان در سپاه فراهم است.

 

سردار رزمجو تصریح کرد: تأثیرگذارترین عوامل انسانی در جوامع بشری در سنین جوانی است که هرگونه ترقی و تعالی در ابعاد مختلف مادی و معنوی مرهون توانمندی ها و استعدادهای آنان است.

 

وی تصریح کرد: اگر ما به تاریخ نگاهی گذرا بیندازیم می بینیم که سرباز در لشکر اسلام دارای اهمیّت خاصی است و وقتی سربازان زمان خود را با سربازان صدر اسلام مقایسه می کنیم به خوبی درمی یابیم که سرباز انقلاب اسلامی، ویژگی های سربازی خودش را از سربازان صدر اسلام دریافت می کند.

 

فرمانده سپاه استان در ادامه عقل گرایی و داشتن قوه تفکّر و اندیشه را از جمله عوامل موفقیّت یک سرباز عنوان و خاطرنشان کرد: سرباز موفق کسی است که عقل را در جهت رشد و تکامل خود و جامعه بکار گرفته و با همت بلند خود، اهداف بزرگی را که بر اساس عقلانیّت برای خود ترسیم کرده است دنبال کرده و به آن اهداف دست پیدا کند.

 

سردار رزمجو افزود: داشتن اراده قوی و قاطعیّت در تصمیم از دیگر ویزگی هایی است که لازم است در یک سرباز موفّق وجود داشته باشد تا بتواند با تلاش و کوشش در عرصه های مختلف، آینده خوبی را برای خود و نظام اسلامی رقم بزند.

 

وی سربازان را به یافتن راهنما و الگویی مناسب برای ادامه زندگی خود توصیه و اذعان کرد: همه ما و شما سرباز امام زمان (عج) و انقلاب اسلامی هستیم و بهترین یار و یاور ما قرآن است و هرچه نیاز داریم در قران وجود دارد اگر ما با قرآن مأنوس باشیم می توانیم تمام مشکلات زندگی را احصاء و برای آن ها راهکارهای مناسب پیدا کنیم.

 

در پایان مراسم از سربازان نمونه در محورهای دفاع، امنیّت و اقتدار، سازندگی و تفکّر بسیجی، وظیفه شناسی و اقدام شایسته، امور فرهنگی هنری و تبلیغات، ایثارگری و فداکاری، شهید و جانباز، خلاقیّت و فن آوری، ورزش و تربیت بدنی، دین داری و بصیرت و مسئولیّت پذیری و خانواده تقدیر به عمل آمد.

 

 

انتهای خبر/09

 

 

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است