شما اینجا هستید: خانهاستانهاخراسان شمالیفرمانده سپاه جوادالائمه (ع) خراسان شمالی: ۳۸ گردان در رزمایش الی بیت‌المقدس خراسان شمالی شرکت می‌کنند

فرمانده سپاه جوادالائمه (ع) خراسان شمالی: ۳۸ گردان در رزمایش الی بیت‌المقدس خراسان شمالی شرکت می‌کنند

منتشرشده در خراسان شمالی چهارشنبه, 30 فروردين 1396 ساعت 15:52
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز : سردار مرتضوی گفت: ۳۸ گردان شامل ۳۴ گردان «بیت‌المقدس» و ۴ گردان «کوثر» در رزمایش الی بیت‌المقدس خراسان شمالی شرکت می‌کنند.

 به گزارش سپاه نیوز ؛  سردار سرتیپ دوم پاسدار سید حسن مرتضویفرمانده سپاه جوادالائمه (ع) خراسان شمالی اظهار داشت: در این رزمایش که از 31 فروردین تا یک اردیبهشت ماه برگزار می‌شود 34 گردان بیت‌المقدس و 4 گردان کوثر حضور دارند.

 

وی تصریح کرد: درمجموع 10 هزار نیرو در 20 نقطه ی 8 شهرستان خراسان شمالی حضور دارند که در برخی شهرستان‌ها در یک نقطه و برخی دیگر نیز در سه‌نقطه این رزمایش برگزار می‌شود.

 

سردار مرتضوی افزود: هرساله در برگزاری رزمایش‌ها ظرفیتی از نیرو و گردان‌های بسیج استفاده می‌شود ولی امسال در رزمایش الی بیت‌المقدس که همزمان در 8 استان کشور برگزار می‌شود از تمام ظرفیت نیروهای گردان استفاده می‌شود.

 

فرمانده سپاه جوادالائمه (ع) خراسان شمالی گفت: آنچه در این رزمایش مدنظر نیروهای یگان قرار دارد سناریوی پیش‌بینی‌شده از تهدیدات احتمالی دشمن بر مبنای واقعیت است.

 

سردار مرتضوی اظهار داشت: این رزمایش به‌منظور آمادگی و پاسخگویی نیروها با دشمنان خارجی، عناصر داخلی و زمینه کمک‌های امداد و نجات در حوادث احتمالی طبیعی و غیرطبیعی است.

 

وی گفت: این عملیات در مساحتی قریب به 3 هزار کیلومترمربع در نقاط مختلف استان برگزار می‌شود و از تاکتیک‌های پیشرفته روزانه و شبانه استفاده می‌شود که بسیاری از تاکتیک‌ها در رزمایش امسال به‌طور محرمانه و به دور از لنز دوربین‌ها انجام می‌شود ولی تیم ارزیابی از کشور برای کنترل و ارزیابی نحوه برگزاری رزمایش حضور دارند.

 

سردار مرتضوی افزود: در این رزمایش با استفاده از تجهیزاتی که با فن‌آوری جدید به روز شده‌اند و بر آمادگی نیروها افزوده ، توان تاکتیکی گردان‌ها به نمایش گذاشته می‌شود. 

 

وی با اشاره به اینکه آمادگی نیروهای گردان در بروز بلایای طبیعی کمک حال مردم بوده است تاکید کرد: در حوادث اخیر همچون ریز گردها در خوزستان و سیل آذربایجان نیروهای آموزش‌دیده از گردان‌ها به کمک مردم شتافتند.

 

 فرمانده سپاه جوادالائمه (ع) خراسان شمالی تصریح کرد : خوشبختانه امروز بسیج مستضعفان توانسته است به بزرگ‌ترین ارتش مردمی جهان تبدیل و به جهانیان معرفی شود.

 

سردار مرتضوی با اشاره به نام‌گذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به‌عنوان «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» افزود: در بسیج ظرفیت‌های بسیاری وجود دارد که در بحث سازندگی می‌توان از آن استفاده کرد و  در سازندگی و اجرای پروژه‌ها با انجام طرح‌های مختلف و به کارگیری نیروهای بومی امروز  تبدیل به رقیب سرسخت برای پیمانکاران خارجی شده‌ایم.

 

فرمانده سپاه جوادالائمه (ع) خراسان شمالی تصریح کرد: امروز زیرساخت‌های قرارگاه سازندگی حضرت خاتم‌الانبیا (ص) تا حدی به عرصه‌های سازندگی ورود پیداکرده که با استانداردهای جهانی ، پروژه‌های سازندگی را به اتمام می‌رساند.

  

وی اظهار داشت : پیشرفت کشور نیاز به رکن‌های مختلف همچون نیرو کار، مواد اولیه، بازار مصرف و دانش فنی دارد که خوشبختانه تمام این موارد در کشور ما به‌وفور یافت می‌شود.

 

فرمانده سپاه جوادالائمه (ع) خراسان شمالی با اشاره به ظرفیت‌های مختلف استان همچون لوله گستر اسفراین که لوله‌های بی‌درز تولید می‌کند گفت: متأسفانه شاهد آن هستیم که باوجود چنین ظرفیت بالا ، از لوله‌های چینی بی‌کیفیت استفاده می‌کنند.

 

سردار مرتضوی افزود: این نوع نگاه به تولیدات داخلی چندان مناسب نیست و با موضوع تولید و اشتغال که دغدغه مقام معظم رهبری و مردم است بسیار منافات دارد.

 

وی تصریح کرد: وظیفه سپاه حفاظت از دستاوردهای انقلاب اسلامی است و ما به وظیفه ذاتی خود عمل می‌کنیم و ان‌شاءالله رکوردی در حضور و مشارکت مردم خواهیم داشت.

 

 

انتهای خبر/ 09

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است