شما اینجا هستید: خانهاستانهاسمنانرئیس سازمان بسیج سازندگی استان سمنان: ۱۶۰۰۰ بسیجی استان سمنان در اردوهای جهادی یک‌روزه حضور یافتند

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان سمنان: ۱۶۰۰۰ بسیجی استان سمنان در اردوهای جهادی یک‌روزه حضور یافتند

منتشرشده در سمنان سه شنبه, 07 دی 1395 ساعت 09:30
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز؛ دوست محمدی  از حضور حدود ۱۶۰۰۰ بسیجی استان سمنان در اردوهای جهادی این استان خبر داد.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ دوست محمدی رئیس سازمان بسیج سازندگی استان سمنان در جلسه‌ ستاد پشتیبانی از اردوهای طرح هجرت این استان اظهار داشت: 15 هزار و 881 بسیجی در قالب 970 حلقه صالحین در این اردوها شرکت کردند.

 

وی به برخی فعالیت‌های این بسیجیان در این اردوی یک‌روزه اشاره کرد و گفت: این بسیجیان در بخش‌های مختلفی مانند اصلاح باغات و جوی‌های کشاورزی، جمع‌آوری محصولات کشاورزی، کمک به دهیاران به کشاورزان کمک کردند.

 

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان سمنان از اعزام 2 هزار و 296 نفر از بسیجیان نیز در قالب اردوهای سه‌روزه جهادی به مناطق محروم استان خبر داد و افزود: این بسیجیان با همکاری بسیج دانشجویی، جامعه زنان و نیز بسیج ورزشکاران درزمینهٔ محرومیت‌زدایی و آموزش کشاورزی به کشاورزان کمک کردند.

 

دوست محمدی از حضور 361 هزار و 335 نفر از دانشجویان در اردوهای جهادی خبر داد و گفت: این دانشجویان در قالب 36 گروه جهادی با تخصص‌های عمرانی، بهداشتی، فرهنگی، تبلیغی، هنری، ورزشی به مناطق محروم استان اعزام شدند.

 

وی خاطرنشان کرد: این دانشجویان در مدت 10 روزه این اردوهای جهادی، علاوه بر خدمات حوزه تخصصی خود آموزش‌های اقتصاد مقاومتی، سبک زندگی و آسیب‌شناسی را به روستائیان مناطق محروم استان سمنان آموزش دادند.

 

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان سمنان از برگزاری طرح هجرت با حضور گسترده دانش‌آموزان این استان خبر داد و افزود: 184 مدرسه در استان با همکاری 710 دانش‌آموز زیباسازی و بازسازی شد.

 

دوست محمدی با اشاره به اقدامات انجام‌شده درزمینهٔ نوسازی و ترمیم مدارس استان گفت: ترمیم میز و نیمکت‌های کلاس با همکاری آموزش‌وپرورش و اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان انجام شد.

 

وی با اشاره به نقش بسیار مهم خیرین درزمینهٔ کمک به مناطق محروم استان گفت: 65 برنامه بازدید خیرین از مناطق محروم باهدف ایجاد انگیزه در جهت مساعدت و کمک بیشتر به محرومیت‌زدایی انجام شد.

 

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان سمنان از احداث 80 پروژه در استان سمنان از سوی گروه‌های جهادی خبر داد و گفت: احداث خانه عالم، مسجد، حمام، سرویس بهداشتی و غیره ازجمله فعالیت‌های این گروه‌های جهادی است.

انتهای خبر/07

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است