شما اینجا هستید: خانهاستانهاسیستان و بلوچستانمسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان : دور دوم خرما تولید استان به مناطق زلزله زده کرمانشاه ارسال شد

مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان : دور دوم خرما تولید استان به مناطق زلزله زده کرمانشاه ارسال شد

منتشرشده در سیستان و بلوچستان چهارشنبه, 06 دی 1396 ساعت 09:44
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان استان گفت: به همت بسیج سازندگی سپاه سلمان دور دوم خرما تولید استان به مناطق زلزله زده کرمانشاه ارسال شد.

 به گزارش سپاه نیوز؛ سرهنگ پاسدار علی اکبر جعفری مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: بسیج سازندگی استان ، کار احیاء دو روستای زلزله زده بانی نار و گزنه را برعهده گرفته است و برای عمران و آبادانی منطقه اقدامات متعددی را اجرایی کرده است.

 

وی افزود: حضور گروه پیشرو جهادی سیستان و بلوچستان در دو روستای بانی نار و گزنه.ارسال اقلام حمایتی به مناطق زلزله زده،اعزام ۳۰ نفر از بسیجیان سران عشایر و طوایف به مناطق زلزله زده غرب. ارسال ۸ تن خرما و ۲۰۰ تخته پتو توسط بسیجیان سپاه شهرستان دگان از جمله اقدامات انجام شده است.

 

وی تصریح کرد: توزیع دور دوم اقلام فرهنگی حمایت سپاه سلمان و قرار گاه قدس به مناطق زلزله زده، فضا سازی میدانی در مناطق زلزله زده توسط تیم فرهنگی بسیج سارندگی استان،بتن ریزی منازل محرومین زلزله زده روستا‌های بانی نار با همت تیم‌های تخصصی تیم‌های فنی بسیج سازندگی و نصب کانکس در روستا‌های هدف نیز در منطقه به اتمام رسید.

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان استان گفت: ساخت و زیرسازی کانکس‌ها توسط متخصصان فنی بسیج سازندگی صورت گرفت تا اسکان موقت در سریع‌ترین زمان ممکن محقق شود.

 

 

وی ادامه داد: کودکان و نوجوانان یکی از مخاطبان ما در بحث دریافت امدادرسانی مادی و معنوی هستند از این رو لوازم التحریر مورد نیاز دانش آموزان تامین و توزیع شده است.

 

وی با بیان اینکه کشاورزی در روستا‌ها حرف اول را می‌زند تصریح کرد: کارشناسان اعزامی جهت انجام خدمات مشاوره و اجرایی به منظور تسریع در آغاز فعالیت‌های کشاورزی در منطقه حضور دارند.

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان استان گفت:یکی از مهمترین نیاز‌های مردم منطقه آب شرب و بهداشتی است که این مهم توسط گروه‌های جهادی اعزامی محقق شده است.

 

آوار برداری منازل در روستا‌ها، اهدای هدایا به کودکان روستا، سرکشی و دلجویی از خانواده معلول تحت پوشش بهزیستی در روستا‌ها از جمله اقداماتی است که توسط بسیج سازندگی محقق شده است.

 

وی تصریح کرد: توزیع سبد کالا، مواد خوراکی و بهداشتی از جمله اقدامات ضروری در منطقه بود که در دو روستای هدف به خوبی در حال انجام است.

 

وی از خانواده شهداء به عنوان یادگاران هشت سال دفاع مقدس یاد کردو اظهار کرد: گروه‌های جهادی مستقر در منطقه برای اولین مادر شهید اهل تسنن در منطقه گزنه چادر به پا کردند و مقدمات اسکان وی را فراهم کردند.

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان گفت: تیم‌های پزشکی نیز با حضور در منطقه به ویزیت مردم این دو روستا پرداختند و تا کنون ۱۰۰ نفر ویزیت شده اند.

 

 

انتهای خبر/09

 

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است