شما اینجا هستید: خانهاستانهاسیستان و بلوچستاندر نشست صمیمی فرمانده سپاه سلمان با سران طوایف استان مطرح شد

در نشست صمیمی فرمانده سپاه سلمان با سران طوایف استان مطرح شد

منتشرشده در سیستان و بلوچستان دوشنبه, 16 بهمن 1396 ساعت 11:58
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: در نشست صمیمی فرمانده سپاه سلمان با سران طوایف منطقه بر ضرورت تشکیل کارگروه های رفع مشکلات مردم تاکید شد.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار حسین معروفی فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان در این مراسم اظهار داشت: استان سیستان و بلوچستان با داشتن مردمانی نجیب و مومن در زمره استان‌های برتر کشور از حیث پایبندی به ارزش‌ها و نظام جمهوری اسلامی است.

 

وی با اشاره به اینکه امروز ۸ هزار نیروی مردمی در بحث امنیت مشارکت دارند، تصریح کرد: به فضل الهی و همت بزرگان و نیرو‌های نظامی امنیت خوبی داریم و این مهم به برکت هوشیاری ما در مقابل دشمنان رقم خورده است.

 

فرمانده سپاه سلمان گفت: در جهت رفع دغدغه‌ها و مشکلاتی که بزرگان منطقه مطرح می‌کنند باید کارگروه‌های مختلفی تشکیل شود و خروجی کارگروه‌ها در مجمع بسیج استان مطرح و نسبت به رفع آن‌ها اقدام شود.

 

وی تصریح کرد:سپاه در منطقه بلوچستان و منطقه سیستان در قالب طرح‌های محرومیت زدایی اقدامات متعددی اجرایی کرده است .

 

سردار معروفی ادامه داد: طی سال‌های گذشته تلاش شده است تا نگاه‌ها نسبت به استان تغییر کند و قدم‌های خوبی نیز در این خصوص برداشته شده است.

 

وی با بیان اینکه باید به تقریب مذاهب از نگاه عمل توجه شود تصریح کرد: وقتی تقریب در عمل تجلی پیدا کند دشمن در اهدافش ناکام می‌ماند.

 

فرمانده سپاه سلمان استان با اشاره به اقدامات قرارگاه قدس در استان گفت: قرارگاه قدس جنوب شرق ۱۱۰۳ پروژه در استان در دست اجرا دارد که نقش بسزایی در محرومیت زدایی در منطقه دارد.

 

وی با اشاره به ساخت ۳۷۶ خانه محروم در سال گذشته، افزود: فعالیت‌های جهادی باید در هر منطقه به فراخور نیاز صورت گیرد و مردم برای رفع مشکلاتشان مشارکت نمایند.

 

سردار معروفی ادامه داد: مسئله تولیدات خانگی باید در منطقه جدی گرفته شود تا ضمن ایجاد درآمد برای مردم به اشتغال پایدار ، امید را به مردم تزریق کند.

 

وی بیان کرد: در استان ۶۶۰ روستا در حوزه محرومیت زدایی توسط سپاه تعریف شده است و پژوهشکده شهید یزدانی نیز در این راستا فعالیت می‌کند.

 

فرمانده سپاه سلمان گفت: پروژه‌های سد‌های خاکی که هم اکنون در استان فعال است نقش بسزایی در رونق صیادی داشته است.

 

سردار معروفی افزود: باید به مردم استان آموزش دهیم تا از خام فروشی بپرهیزند و با فرآوردی و تبدیل تولیدات خانگی زمینه را برای کسب درآمد بیشترخود فراهم کنند.

 

وی ادامه داد: استفاده از ظرفیت‌های گلخانه‌ای یکی دیگر از ظرفیت‌هایی است که باید مورد بهره برداری قرار گیرد و دراین حوزه سرمایه گذاری شود و ما نیز باید در کنار مردم باشیم.

 

سردار معروفی اظهار کرد: امنیت و معیشت با یکدیگر رابطه مستقیم دارند همچنین باید برای مرز‌ها برنامه ریزی شود و ببینیم چه کاری باید انجام شود تا دغدغه‌های مردم کاهش یابد.

 

 

 

انتهای خبر/09

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است