شما اینجا هستید: خانهاستانهاسیستان و بلوچستانفرمانده سپاه سلمان در بزرگترین رویداد فرهنگی استان سیستان و بلوچستان : پژوهش، تالیف و چاپ کتاب با ۷۷ عنوان ، اقدامی در راستای کنگره ملی شهدا است

فرمانده سپاه سلمان در بزرگترین رویداد فرهنگی استان سیستان و بلوچستان : پژوهش، تالیف و چاپ کتاب با ۷۷ عنوان ، اقدامی در راستای کنگره ملی شهدا است

منتشرشده در سیستان و بلوچستان چهارشنبه, 25 بهمن 1396 ساعت 10:48
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:فرمانده سپاه سلمان در بزرگترین رویداد فرهنگی استان سیستان و بلوچستان مطرح کرد :  پژوهش، تالیف و چاپ کتاب با ۷۷ عنوان ، اقدامی در راستای کنگره ملی شهدا است

که از این تعداد ۱۴ کتاب فاخر و در سطح ملی منتشر می‌شود.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار حسین معروفی فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان در  کنگره ملی شهدای استان که بزرگترین رویداد فرهنگی این استان است و باحضور گسترده مردم و مسئولان استانی و کشوری برگزار شد اظهار داشت:مردم مجاهد و مومن سیستان و بلوچستان مصداق صبر و بصیرت هستند و در سرزمین مردان مردی همانند آیت الله  طباطبایی، حاج قاسم میرحسینی، مولوی جنگی زهی و کم سن‌ترین شهیداهل سنت سبیل اخلاقی و محمد تقی هاشمی ساکن هستند.

 

 

فرمانده سپاه سلمان هم در این مراسم اظهار داشت: رزمندگان سیستان و بلوچستان در طول ۸ سال دفاع مقدس همراه با دیگر رزمندگان نقش آفرینی کردند و اکنون این افتخار را دارند که در زمره وفادارترین مردم ایران به نظام اسلامی هستند.

 

سردار معروفی تصریح کرد: مرزداران شیعه و سنی این استان خاک وطن را مادر و ناموس خود می‌دانند و هرجا نیاز به حضورشان باشد پای کار می‌آیند تا بگویند دشمنان هیچگاه نمی‌توانند در میان آنان جایی برای خود باز کنند.

 

وی با اشاره به اینکه ، امروز به مدد تلاش نیرو‌های نظامی و امنیتی و مشارکت مردم شاهد ثبات امنیت در استان هستیم. ادامه داد: از آنجائیکه دشمن به دنبال انشقاق قومی است سپاه افتخار دارد که در این راستا قدم برداشته و توجه به حوزه تقریب فرهنگ و معیشت را در دستور کار قرار داد.

 

فرمانده سپاه سلمان گفت:سپاه در سبک زندگی اسلامی با رویکرد تربیتی اقدامات متعددی را اجرایی کرده است که برگزاری اردوهای جهادی، یادواره کاروانهای و راهیان از جمله این اقدامات است، تا فرهنگ جهاد در بین جوانان شیعه و سنی نهادینه شود.

 

سردار معروفی افزود: این مهم تا جایی در استان محقق شده که یادواره شهدا در محلات و مساجد برگزار می‌شود وتلاش برای زنده نگه داشتن یاد و نام شهداء رنگ و بوی مردمی به خود گرفته است.

 

وی ادامه داد: در استان سیستان و بلوچستان بیش از ۶ هزار شهید بومی و غیر بومی داریم، اما به دلیل اینکه کنگره ملی شهدا متعلق به شهدای عزیزی است که خانواده‌های معظم شان در استان استقرار دارند این کنگره برای تعداد ۲۰۵۸ شهید بزرگوار انجام شد.

 

فرمانده سپاه سلمان با اشاره به اینکه مقدمات این کنگره ملی از دو سال پیش با ۱۸ کارگروه تخصصی کلید خورده است گفت:پژوهش، تالیف و چاپ کتاب با ۷۷ عنوان کتاب از دیگر اقدامات در راستای کنگره ملی شهدا است که از این تعداد ۱۴ کتاب فاخر و در سطح ملی منتشر می‌شود.

 

وی به تولید فیلم مستند حاج قاسم میر حسینی اشاره و بیان کرد: محور این فیلم شهید میرحسینی است، اما این فیلم استان سیستان و بلوچستان را در ابعاد مختلف به تصویر کشانده است. همچنین ساخت ۱۰ مستند، ۱۰ نماهنگ، ۱۰ انیمیشن، ۶ سرود با گویش بلوچی، سیستانی و فارسی، انتشار ۱۲ ماهانه ویژه کنگره و اجلاسیه شهدا از دیگر اقدامات کنگره ملی شهداست.

 

انتهای خبر/09

 

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است